Чому не можна випалювати стерню?
З приходом робіт по прибиранню на полях, садках постає питання спалювання стерні. Деякі вчені категорично проти цього. Вони вказують на те, що при спалюванні стерні:
Знижується біологічна активність верхнього родючого поверхневого шару грунту – гумусу. Це призводить до зниження його агрохімічних показників.
Також вогонь знищує біосферу, яка здатна підвищувати врожайність.
Може виникнути пожежа. У безвітряну погоду полум’я може розповсюджуватися з шаленою швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота вогню досягає до 2-х метрів. Виникає загроза перекидання полум’я на природні ділянки. Це, в свою чергу, веде до знищення диких тварин та рослин і як наслідок, порушення законодавства.
Дуже часто зі спалювання стерні починаються величезні степові пожежі, пожежі в лісах та загорання будинків. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, то постає нова загроза. Дим та вогонь являються швидкими напівпровідниками й за відповідних умов здатні стати причиною скорочення ЛЕП, яке несе руйнівні наслідки для населених пунктів.
Дим від вогню, в туманні дні зможе утворити смог й на довго зависнути у повітрі. Попадаючи у легені, смог викликає погіршення здоров’я людини. Дим, який йде від полум’я погіршує видимість на дорозі, а це призводить до страшних ДТП.